Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kam na výlet

Kam na výlet 

Lyžařský areál ZadovLyžařský areál Zadov

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Lyžařský areál Zadov se nachází na jihozápadě České republiky. Blízko města Vimperk, které je od areálu vzdáleno 15km. Lyžařský areál Zadov nabízí 7 sjezdovek střední a lehké nár..

 


Ski areál Nové HutěSki areál Nové Hutě

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Ski areál Nové Hutě se nachází ve stejnojmenné obci blízko areálu Zadov - Churáňov na jihozápadě České republiky. Areál je vzdálen asi 15km od města Vimperk. Ski areál Nové Hutě ..

 


 Rozhledna Jezerní SlaťRozhledna Jezerní Slať

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Rozhledna Jezerní Slať se nachází u rašeliniště Jezerní Slať,mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda, v Národním parku Šumava . Leží v Jihočeském kraji v České republice . Dřevěná d..

 


Obří hradObří hrad

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Obří hrad je nejvýše položenou pravěkou stavbou na území Česka . Nachází se na vrchu Valy (1010 m n.m.) , nad Popelnou u Nicova, na Šumavě. Obří hrad je název pro zbytky pravěkéh..

 


Zámek VimperkZámek Vimperk

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Zámek Vimperk je renesanční šlechtické sídlo. Stojí na ostrohu nad potokem ve městě Vimperk na Šumavě v České republiky. Byl založen v druhé polovině 13. století na místě starého..

 


VimperkVimperk

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Obecné informace - Vimperk je už dlouho nazýván městem pod Boubínem a opravdu si tento název zaslouží. Město je rozloženo uprostřed krásné šumavské přírody v údolí řeky Volyňky ..

 


KvildaKvilda

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Kvilda je horská obec v České republice . Leží v Jihočeském kraji v Národním parku Šumava , nedaleko od hranic s Rakouskem , v nadmořské výšce 1065 m.Z historieDůvodem pro založ..

 


Sudslavická lípaSudslavická lípa

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Sudslavická lípa patří k nejstarším a zároveň nejmohutnějším lipám v Česku . Nachází se cca 5 km od Vimperka , v Sudislavicích. Stojí u mlýna Vanických (č. 392) Husova lípa u S..

 


Klostermannova rozhlednaKlostermannova rozhledna

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Klostermannova rozhledna se nachází na vrcholu hory Javorník, která náleží do pohoří Šumava. Vyhlídka je pojmenována po slavném spisovateli, který dal podnět k jejímu postavení. ..

 


Národní park ŠumavaNárodní park Šumava

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Národní park Šumava je největším národním parkem České republiky. Leží při jihozápadní hranici České republiky s Německem a Rakouskem a zaujímá plochu 68 064 ha. Národní park Šum..

 


Skiareál Kašperské HorySkiareál Kašperské Hory

11km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Skiareál Kašperské Hory leží na Šumavě na západě České republiky. Je vzdálen 15km jižně od města Sušice. Skiareál Kašperské Hory disponuje dvěma novými vleky a dětským vlekem. Tr..

 


Ski areál Kubova HuťSki areál Kubova Huť

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Ski areál Kubova Huť je menší areál na okraji obce Kubova Huť na jihozápadě České republiky . Leží na okraji u hlavní silnice z Vimperka na bývalý hraniční přechod Strážný . Sk..

 


Tříjezerní slaťTříjezerní slať

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Tříjezerní slať se nachází na území Národního parku Šumava, asi 3 km od obce Modrava.Výraz slať znamená rašeliniště. Tříjezerní slať je pojmenována podle tří rašelinných jezírek...

 


Hauswaldská kapleHauswaldská kaple

15km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hauswaldská kaple je poutní místo v Česku . Nachází se na Šumavě, 2 km jižně od obce Srní, poblíž Vchynicko-Tetovského kanálu. Šumavské Ludry Hauswaldská kaple byla v minulosti..

 


Pramen VltavyPramen Vltavy

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Pramen Vltavy se nachází na úpatí Černé hory necelých 7 km jižně od Kvildy , v Národním parku Šumava , v České republice , v nadmořské výšce 1172 m.n.m. Jedná se o rozvodí Severn..

 


Rozhledna BoubínRozhledna Boubín

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Rozhledna Boubín se nachází v jížních Čechách , v Národním parku Šumava , na vrcholku kopce boubínského pralesa , vnadmořské výšce 1362 m. Jde o dřevěnou stavbu 21 m vysokou a v ..

 


Boubínský pralesBoubínský prales

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Boubínský prales je jedinečná přírodní rezervace v Evropě , která byla vyhlášena již v roce 1858. Boubínský prales se rozkládá na jihovýchodním úpatí hory Boubín, v Chráněné kra..

 


Hrad KašperkHrad Kašperk

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hrad Kašperk je typickou dominantou krajiny horního Pootaví. Leží v Jižních čechách, na výběžku hory Žďánova, cca 3 km od Kašperských Hor , v nadmořské výšce 886 m. Hrad Kašperk ..

 


Ski areál Nad KovárnouSki areál Nad Kovárnou

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Ski areál Nad Kovárnou je lyžařský vlek. Nachází se u obce Horní Vltavice na Šumavě blízko hlavní silnice na bývalý hraniční přechod Strážný - Passau v České republice. Dolní sta..

 


Prášilské jezeroPrášilské jezero

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Prášilské jezero je karové ledovcové jezero. Nachází se v pohoří Šumava jihovýchodně od obce Prášily v České republice. Prášilské jezero leží v nadmořské výšce 1080 m. Rozloha je..

 


Rozhledna PoledníkRozhledna Poledník

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Rozhledna Poledník je třípatrová věž nacházející se na jihu České republiky, v Národním parku Šumava , nedaleko hranic s Rakouskem, v nadmořské výšce 1315 m. Původně Rozhledna P..

 LuznýLuzný

18km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hora Luzný je vysoká 1373m a nachází se na německé straně Šumavy v národním parku Bavorský les. Vrch je typický svým kamenným vrcholem. Na jeho severozápadním svahu pramení tok L..

 


Botanická zahrada PrášilyBotanická zahrada Prášily..

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Botanická zahrada Prášily je nejvýše položená botanická zahrada v České republice . Nachází se na Šumavě, v obci Prášily , v nadmořské výšce 875 m. O botanické zahradě Botanick..

 


Archeopark PrášilyArcheopark Prášily

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Archeopark Prášily je zaměřen na ukázku života našich předků - Keltů. Nachází se v Česku , na Šumavě, v obci Prášily . Keltská vesnice v Prášilech Archeopark Prášily nabízí mož..

 


HusinecHusinec

24km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Husinec je město známé především jako rodiště Mistra Jana Husa. Nachází se v České republice , v Jihočeském kraji, asi 37 kilometrů západně od krajského města České Budějovice. P..

 


PrachaticePrachatice

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Prachatice je město nacházející se v jihozápadní části České republiky. Spadá do Jihočeského kraje. V současné době má město kolem 11 000 obyvatel. V polovině 13. století zde pův..

 


Plavecký bazén PrachaticePlavecký bazén Prachatice..

26km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Plavecký bazén Prachatice je vnitřní plavecký areál. Nachází se ve městě Prachatice v Jihočeském kraji v České republice. K dispozici je 25 m dlouhý bazén. Pro děti je k dispo..

 


HošticeHoštice

23km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hoštice jsou nejznámější filmovou vesnicí v České republice . Nachází se v Jihočeském kraji, nedaleko městečka Volyně, asi 50 kilometrů od krajského města České Budějovice. Hošti..

 


Lyžařské středisko Mitterdorf - PhilippsreutLyžařské středisko Mitterd..

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Lyžařské středisko Mitterdorf - Philippsreut je vyhlášené rodinné lyžařské středisko v Německu . Nachází se na bavorské straně Šumavy, u obce Mitterfirmiansreut, v nadmořské výš..

 


SušiceSušice

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Sušice je malé ale příjemné město v České republice. Leží v jihovýchodní části Plzeňského kraje, asi 60 km od města Plzeň. Město má bohatou historii. První zmínky o osídlování..

 


Rozhledna LibínRozhledna Libín

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Rozhledna Libín je kamenná 27 m vysoká vyhlídková stavba. Nachází se na kopci Libín jižně od města Prachatice na Šumavě v České republice. Rozhlednu nechal postavit Šumavský klub..

 


Hrad RabíHrad Rabí

24km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hrad Rabí je největší zřícenina hradu v Čechách. Najdeme jej na ostrohu nad řekou Otavou a ve stejnojmenné obci. Hrad Hrad Rabí je vyhledávaným cílem turistů. Původně tu byl počá..

 


Ski areál BelvederSki areál Belveder

32km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Ski areál Belveder je lyžařský areál. Nachází na okraji města Železná Ruda. To se nachází v pohoří Šumava v České republice. Ski areál Belveder nabízí 3 vleky v délce 460 a 530 m..

 


Železná RudaŽelezná Ruda

32km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Název města Železná Ruda pochází dle rudy, která byla nalezena v okolí původně vznikající osady (16. století). Ta byla v této oblasti těžena velmi intenzivně téměř 150 let. Že..

 


Lyžařský areál Nad nádražímLyžařský areál Nad nádraží..

33km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Lyžařský areál Nad nádražím je lyžařský areál. Nachází na okraji města Železná Ruda 300 m od železniční stanice. Železná Ruda se nachází v pohoří Šumava v České republice. Lyžařs..

 


StrakoniceStrakonice

28km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Strakonice je město na jihozápadě České republiky. Žije zde s 24 000 obyvatel a patří do administrativní oblasti Jihočeský kraj . Lokalita byla osídlena již v pravěkých dobách. P..

 


Rozhledna PancířRozhledna Pancíř

32km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Rozhledna Pancíř se nachází v jižních Čechách , na stejnojmenné šumavské hoře Pancíř, cca 5 km od Železné Rudy , v nadmořské výšce 1214 m. Chata s rozhlednou byla na vrcholu hor..

 


Hrad VelharticeHrad Velhartice

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hrad Velhartice je středověký hrad a renesanční palác. Jedná se o Národní kulturní památku. Nachází se v západní části České republiky jihovýchodně od města Klatovy . Hrad Vel..

 


Ski areál ŠpičákSki areál Špičák

34km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Ski areál Špičák se nachází 2km od města Železná Ruda na západě České republiky blízko hranice s Německem. Ski areál Špičák je vhodný jak pro pokročilé lyžaře, tak i pro začátečn..

 


Horský Hotel Dobrá ChataHorský Hotel Dobrá Chata

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hotel Dobrá Chata najdete přímo u lyžařského vleku a sjezdovek lyžařského areálu Zadov-Churáňov nedaleko Národního parku Šumava. Nabízí bezplatné Wi-Fi a pokoje vybavené satelitn..

 


Roubenka na ŠumavěRoubenka na Šumavě

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Ubytování v samotném srdci národního parku Šumava v nových apartmánech.Jen 900m od lanové dráhy Churánov a skiareálu Zadov Kobyla.V místě je 300km ciklotras a mnoho běžeckých a n..

 


Schlosshotel Zámek ZdíkovSchlosshotel Zámek Zdíkov..

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Tento kouzelný hotel zasazený do krásné šumavské krajiny stojí v centru vesnice Zdíkov, v přírodním prostředí svých vlastních pozemků. Prostory, které jsou od roku 1996 v soukro..

 


Hotel ChuráňovHotel Churáňov

4km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hotel Churáňov leží v nadmořské výšce 1000 metrů v obci Stachy v Národním parku Šumava. Je vzdálen 200 metrů od lyžařských a běžeckých tratí. V nabídce je sauna a bezplatné Wi-Fi..

 


Dětský A Rodinný Penzion ŠumavousDětský A Rodinný Penzion Š..

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Dětský A Rodinný Penzion Šumavous stojí na klidném místě u lesa jen 3 km od Vimperku. Nabízí ZOO a dětské hřiště. Ubytování zahrnuje bezplatné připojení k internetu a satelitní T..

 


PopelnáPopelná

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Rádi Vás přivítáme v rodinném hotelu s příjemnou atmosférou. Hotel je přestavěn ze starobylého mlýna. Leží u Losenického potoka na samotě v krásném údolí ve výšce 870 m.n.m. Údol..

 


Apartmán DagmarApartmán Dagmar

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Nabízíme pronájem nově, moderně zařízeného apartmá v rodinném domě v klidné, okrajové zóně města Vimperk na Šumavě. Ubytovací kapacita max 4 osoby s možností přistýlky cestovní p..

 


Apartmán Na StrániApartmán Na Stráni

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Ubytování na kraji Vimperka v klidné tiché ulici u lesa. Výborné místo pro toulky Šumavou.

 

 


Hotel TerasaHotel Terasa

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Nestled in the Bohemian Forest, the Terasa Hotel offers cosy accommodation just 1 km from Vimperk’s castle and train station. All rooms come with free Wi-Fi and a flat-screen sat..

 


Hotel Zlatá HvězdaHotel Zlatá Hvězda

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hotel Zlatá Hvězda se nachází v centru Vimperka, vedle městského parku a 400 metrů od historického náměstí. Nabízí bezplatné Wi-Fi a parkoviště zdarma. Všechny pokoje a apartmán..

 


Amber Hotel AnnaAmber Hotel Anna

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Tříhvězdičkový Amber Hotel Anna s výhledem na národní šumavský park se nachází ve Vimperku a nabízí pokoje s vířivkou a Wi-Fi zdarma. Hotel Anna poskytuje světlé, moderně zaříze..

 


Šumava InnŠumava Inn

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Šumava Inn se nachází v centru Kvildy, pouhých 200 metrů od sjezdovek a nabízí restauraci a lázně se saunou, posilovnou a vířivkou. Všechny pokoje mají bezplatné Wi-Fi a vlastní ..

 


Penzion Benešova HoraPenzion Benešova Hora

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Located in a quiet area next to Šumava Mountain, Penzion Benešova Hora offers an outdoor swimming pool, a children’s playground and a large garden. The restaurant features a terr..

 


Hofman Apartmány ŠumavaHofman Apartmány Šumava

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Komfortně vybavené Rodinné apartmány pro 4 až 6 osob, ve výšce 900 m.n.m., na centrální vysoké Šumavě, na okraji horské obce Borová Lada. Ideální místo pro cyklistiku, běžk..

 


Chalupa KahabkaChalupa Kahabka

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

V objektu je k dispozici až 15 lůžek. Společenská místnost s krbem,kuchyn s kachlovými kamny ,kde je možno si vařit ,úschovna kol nebo lyží. Je zde 5 samostatných pokojú (ve tř..

 


Penzion QuattroPenzion Quattro

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Penzion Quattro se nachází v Javorníku ležícím na okraji národního parku Šumava, a nabízí saunu, jezero vhodné ke koupání, hřiště na plážový volejbal i dětské hřiště s trampolíno..

 


Penzion EkosportPenzion Ekosport

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Tento nekuřácký penzion se nachází v sousedství Národního parku Šumava, 3 km od lyžařských vleků a rozhledny v Javorníku. Nabízí venkovní bazén, saunu a dětské hřiště. Penzion E..

 


Hotel ROSAHotel ROSA

9km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

ROSA se nachází na Šumavě, 5 km od hradu Kašperk a lyžařského areálu Kašperské Hory. Hosté zde mohou bezplatně využít Wi-Fi, rozsáhlé lázeňské centrum a ochutnat vynikající česká..

 


Hotel Krásná VyhlídkaHotel Krásná Vyhlídka

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

Hotel Krásná Vyhlídka se nachází na pomezí Národního parku Šumava a jeho součástí je terasa s malebným výhledem do údolí. Hotel Krásná poskytuje pokoje s koupelnou, sprchou a be..

 


Vinařova šumavská chalupaVinařova šumavská chalupa..

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.com

http://chalupa.cellarius.cz/ Nabízíme příjemný zážitek pro milovníky vín, sportu a přírody v nově postavené chalupě vonící dřevem. Leží ve výšce 900m na okraji obce Borová Lada ..

 


Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem